„Zawsze w pierwszym rzędzie”

„Niektórzy ludzie boją się mody, bo sprawia, że tracą pewność siebie. Ci którzy krytykują nasz świat często czują się z niego wykluczeni. Dlatego go wyśmiewają.”

Redaktor naczelna „Vogue”, „Teen Vogue” jak i „Men Vogue”. Współpracuje z najbardziej znanymi projektantami na całym świecie m.in Giannim Versace, Karlem Lagerfeld czy Dolce & Gabbana. Jest niezwykle ambitna i „zimna”, przez co często spotyka się z krytyką. Nie przepada za czernią jak i czynnościami wykonywanymi ” w tempie lodowca” :). Parodię jej osoby możemy oglądnąć w filmie „Diabeł ubiera się u Prady”. Charakterystyczna fryzura, wykwintne futra i okulary przeciwsłoneczne. Z pewnością wiecie już o kim mowa. Anna Wintour. Ikona w świecie mody. Idealny przykład na to, że nikt lepiej nie poprowadzi kierowniczym stanowiskiem niż pewna siebie kobieta.

Urodziła się w Londynie. Już jako nastolatka interesowała się modą. Jak sama mówi to jej ojciec „popchnął” ją w tym kierunku. Z natury posiada nieposkromiony charakter. Jedną z wielu przyczyn wydalenia jej ze szkoły był fakt, iż Anna negowała noszenie mundurków szkolnych, które według niej były po prostu brzydkie. Bardzo szybko rozpoczęła samodzielne życie. Już w wieku 16 lat wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczęła pracę w magazynach takich jak : „New York” i „House& Garden”. Anna w swoim CV posiada wiele pozycji. Pracowała w wielu miejscach, jednak często ją wyrzucano z powodu szczerości i odmiennego zdania. Vogue od zawsze był jej celem. Nawet podczas spotkania z ówczesną naczelną Anna spytana jakie stanowisko chciała by zająć, śmiało odpowiedziała : Twoje :).

Niewątpliwie Anna Wintour jest kobietą sukcesu. Z Vogue stworzyła „Biblię Mody”. Pomimo powszechnej krytyki odnośnie jej osoby, osobiście uważam, że cechy, które posiada są bezcenne i zdecydowanie należy je traktować jako atut. Cechuje ją również dystans do swojej osoby, jak i poczucie humoru pomieszane z nutką ironii, co jest niezwykle przydane w tym środowisku. Jest idealnym przykładem, jak należy dążyć do swoich założonych celów, nie zważając na przeciwności losu jak i negatywne opinie innych :).
2011-03-WSJ-Magazine-Anna-Wintour

9266f4e87c6570ed94410a4095306bc6

Alice-Keys-Maria-Sharapova-Vogue-Anna-Wintour-Jason-WU-SPRING-2014-FASHION-SHOW-FRONT-ROW

anna-wintour-at-lfw

beacee072500957b3e705b08bc3dc209

e82074f73e680f057cf1467594d48f69 o-ANNA-WINTOUR-INSTAGRAM-facebook

A to coś dla tych, którzy nazywają Anne „królową lodu” :)

http://video.vogue.com/watch/anna-wintour-accepts-bee-shaffer-s-als-ice-bucket-challenge

#DużaAsia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *